انگلیس ده‌ ها سرباز به عراق می‌فرستد + 12 کشته در پی واژگونی اتوبوس دختران دانش آموز – آخرین اخبار و اطلاعات

خبرگزاری ایسنا: وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که کشورش گردانی متشکل از ده‌ها سرباز بیشتر را به عراق جهت حمایت از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعزام خواهد کرد
با استقرار این گردان، تعداد سربازان آمریکایی مستقر در این پایگاه به بیش از ۳۰۰ تن و تعداد سربازان انگلیسی در سراسر عراق نیز به حدود ۶۰۰ تن می‌رسد.

این گردان متشکل از ۴۴ سرباز به مدت شش ماه در پایگاه هوایی الاسد در استان الانبار تعمیرات گوشی در غرب عراق با هدف ایجاد زیرساخت‌ها از جمله پادگان‌ها و دفاتر مستقر خواهند شد.

در پایگاه الاسد همچنین صدها مستشار نظامی آمریکایی و همچنین سربازان دانمارکی و عراقی مستقر هستند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که کشورش گردانی متشکل از ده‌ها سرباز بیشتر را به عراق جهت حمایت از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعزام خواهد کرد.
مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در سخنانی تور لحظه آخری خاطرنشان کرد: ما مشارکت خود را در مبارزه با داعش بیشتر خواهیم کرد و نقش اصلی ما در ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا ایفا می‌شود و این نیروهای بیشتر نیز از عملیاتی حمایت خواهند کرد که این عملیات ما را به شکست داعش نزدیک تر می‌کند.

——————-
خبرگزاری ایرنا: کارشناس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان داراب گفت: حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان دختر اهل استان هرمزگان در حوالی تور ارزان بالی قلعه بیابان بخش رستاق داراب فارس 12 کشته و 35 مصدوم به دنبال داشت
اجرایی با بیان این که بیشتر کشته شدگان از دانش آموزان شهرستان رودان بوده اند، گفت: حال 13 مصدوم این حادثه وخیم گزارش شده است.

سعید اجرایی افزود: این حادثه ساعت 3:59 صبح جمعه 10 شهریورماه جاری به مرکز تماس 115 اورژانس اعلام شد و 13 خودروی امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر مصدومان حادثه را به بیمارستان داراب منتقل کردند.

خبرگزاری تور بالی نوروز 97 ایرنا: کارشناس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان داراب گفت: حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان دختر اهل استان هرمزگان در حوالی قلعه بیابان بخش رستاق داراب فارس 12 کشته و 35 مصدوم به دنبال داشت.
پلیس داراب نیز اعلام کرد که علت این حادثه در دست بررسی است.

بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت تور لحظه آخری شیراز در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.

فرمانده عملیات امدادرسانی به مصدومان این حادثه اظهار کرد: تاکنون علاوه بر راننده اتوبوس، 11 دانش آموز دختر اهل استان هرمزگان در این حادثه کشته شدند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *