کنسرت موسیقی تخت حوضی برگزار می شود – آخرین اخبار و اطلاعات

خبرگزاری مهر: آهنگساز و پژوهشگر موسیقی ایرانی در حاشیه برگزاری جشنواره نمایش های آیینی و سنتی کنسرت پژوهشی موسیقی تخت حوضی را در تالار محراب تهران برگزار می کند

خبرگزاری مهر: آهنگساز و پژوهشگر موسیقی ایرانی در حاشیه برگزاری جشنواره نمایش های آیینی و سنتی کنسرت پژوهشی موسیقی تخت حوضی را در تالار محراب تهران برگزار می کند.
جباری گفت: من حین برگزاری تور مشهد نوروز 97 کنسرت، سخنرانی کوتاهی را نیز در زمینه موسیقی تخت حوضی انجام خواهم داد که شامل بخشی از تحقیقات من در حوزه موسیقی کوچه بازاری و موسیقی تخت حوضی است.

وی که تاکنون تجربه های متفاوتی در عرصه موسیقی و تئاتر داشته بیان کرد: متاسفانه تا به امروز نگاه جدی به موضوع موسیقی تخت حوضی نشده به همین جهت من تمایل دارم تا در این زمینه تحقیقات جدی تری را انجام دهم. این کنسرت شروع جدی برای برگزاری تور تبریز زمینی کنسرت های پژوهشی دیگری است که امیدوارم در طول سال نیز برگزار شود. به هر حال من بنا دارم غیر از این کنسرت تجربه های دیگری را نیز در موسیقی کوچه بازاری انجام دهم که امیدوارم بتواند مورد استفاده مخاطبان قرار گیرد.

علی جباری آهنگساز، نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی درباره برگزاری کنسرت پژوهشی موسیقی تخت حوضی به ما گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ساعت ۲۱ روز سه شنبه ۱۴ شهریور تور ارزان اروپا در حاشیه برگزاری جشنواره نمایش های آیینی و سنتی کنسرت پژوهشی را با موضوع موسیقی تخت حوضی برگزار می کنیم که حاصل این پژوهش اجرای یک سری موسیقی تخت حوضی ناب است که تا به امروز شنیده نشده و ما سعی داریم در قالب آثار با کلام و بی کلام آنها را اجرا کنیم.

کنسرت موسیقی تخت حوضی برگزار می شود

وی تور بدروم نوروز 97 ادامه داد: متاسفانه موسیقی تخت حوضی در شرایطی به سر می برد که رو به فراموشی کامل گرفته و یا اگر بخواهیم در خوش بینانه ترین شکل ممکن به ماجرا نگاه کنیم این موسیقی بیشتر محدود به اجرای چند قطعه خاص شده است. از این رو من تصمیم گرفتم با پژوهشی که در این فضا انجام دادم قابلیت این گونه موسیقایی را به مخاطب نشان دهم تا بتوانیم با این کار به سهم خود از قیمت تور قبرس فراموش شدن آن جلوگیری کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *