عسگراولادی: قرار نبود دلار بالای 4 هزار تومان شود – آخرین اخبار و اطلاعات

خبرآنلاین: اسدالله عسگراولادی معتقد است رشد اقتصادی کشور تا پایان به دلیل رکودی که در اقنصاد کشور وجود دارد، ۳ درصد خواهد بود
عسگراولادی با تاکید بر اینکه دلار نباید در حال حاضر ۴ هزار تومان می‌شد، گفت:« در حال حاضر دلار بالای ۴ هزار تومان است؛ این در حالی است که نباید دلار بالای ۴ هزار تومان می شد. دلار باید بین ۳ هزار و ۸۰۰ تومان الی ۳ هزار و ۹۰۰ تومان قرار می گرفت. اما چون دولت نتوانست بدهی های خود را پرداخت کند،ناچار شد.»

او ادامه داد:«دولت باید یارانه ها را کم کند و فقط به ۲۰ درصد از جامعه یارانه پرداخت کند و یارانه مابقی افراد باید قطع شود؛زیرا اگر یارانه ها قطع نشود گرفتاری های اقتصادی کشور تشدید می شود.»

رییس اتاق بازرگانی ایران-چین بیان کرد:« اگر دولت بتواند پول نفت را بتواند نقد بگیرد و نفت را بهتر بتوانیم بفروشیم، از سوی دیگر در هزینه های دولت صرفه جویی شود و شرکت های دولتی حراج شود، نرخ ارز را می تواند مهار کرد. در حال حاضر شرکت های دولتی همچنان زیان‌ده هستند و سوددهی ندارند.»

خبرآنلاین: اسدالله عسگراولادی معتقد است رشد اقتصادی کشور تا پایان به دلیل رکودی که در اقنصاد کشور وجود دارد، ۳ درصد خواهد بود.
عسگراولادی در رابطه با پیش بینی رشد اقتصادی تا پایان سال، گفت:«رشد اقتصادی ۳ درصد است و بیشتر نخواهد شد؛زیرا همچنان رکود بر اقتصاد کشور حاکم است. هنوز کالاهایی که تولید کنیم را نمی توانیم به راحتی بفروشیم و موارد اولیه به راحتی وارد نمی شود.»

اسدلله عسگراولادی، رییس اتاق بازرگانی ایران-چین افزایش اخیر قیمت ارز در بازار را تحلیل کرد و گفت:« اگر نصف پول نفت را بگیریم و آن را تبدیل به پول نفت کنیم، می توانیم ارز بالای ۴ هزار تومانی را مهار کنیم. اما اگر پول نداشته باشیم دولت باید صرفه جویی را در برنامه های خود قرار دهد.»

او افزود:« امروز بانک مرکزی دوبی درهم را بالای هزار و ۱۰۰ اعلام کرده است؛ درواقع ترقی قیمت ارز دست دولت است. چون نمی‌تواند ریال لازم را تعیین کند، از این راه برای کسری های خود راه کاری پیدا درست کرده است.»

او تاکید کرد:« ۸۰ درصد اقتصاد کشور دست دولت است؛ در حالی که این کار درست نیست و برای توسعه اقتصاد باید بخش خصوصی تقویت شوند.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *