ورود بدون ویزا به عراق از مرز مهران تکذیب شد + گفتگوی ظریف و جانسون در مورد نازنین زاغری – آخرین اخبار و اطلاعات

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: ورود به خاک عراق بدون ویزا از مرز مهران کذب است
در چند روز گذشته بیش از 100 هزار نفر از هموطنان بدون ویزا و گذرنانه توسط پلیس ایلام به شهرهای خود بازگردانده شدند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام با هشدار به زایران بدون ویزا و گذرنامه که در شهر مهران حضور دارند گفت: استدعا داریم هموطنان به شهرهای خود باز گردند و فریب شایعه سازان فضای سایبری را نخورند.

جمالی عنوان کرد : پلیس فتا با رصد ۲۴ ساعته فضای سایبری با شایعه سازان و مخلان نظم و امنیت در این فضا برخورد قانونی می‌کند.

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: ورود به خاک عراق بدون ویزا از مرز مهران کذب است.
سرهنگ «علی جمالی» اظهار کرد: متاسفانه در چند روز باقی مانده تا اربعین حسینی اخبار کذبی مبنی بر تردد بدون ویزا و گذرنامه و باز شدن مرز در شبکه‌های مجازی منتشر شده است.

وی با اشاره به شایعاتی با مضمون رایزنی مسولان لشکری و کشوری با کشور عراق و باز شدن مرز مهران در روزهای باقی مانده به اربعین، اضافه کرد: این خبرها کاملا بی اساس بوده و خروج از مرز مهران فقط با گذرنامه و ویزا امکان‌پذیر است.
——————-
خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه انگلیس روز سه‌شنبه در تماسی تلفنی با همتای ایرانی خود در مورد نازنین زاغری گفت‌وگو کرد
هفته گذشته جانسون در یک جلسه پارلمان انگلیس گفته بود که نازنین زاغری در ایران مشغول آموزش به خبرنگاران بوده است.

 نازنین زاغری از سوی مراجع قضایی ایران به تحمل حبس محکوم شده است.

همچنین بنابر اعلام سخنگوی وزارت خارجه انگلیس، جانسون در گفت‌وگوی خود با ظریف اعلام کرده که تا قبل از پایان سال به ایران سفر خواهد کرد.

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس روز سه‌شنبه در مورد نازنین زاغری که در ایران به پنج سال حبس محکوم شده بود به طور تلفنی گفت‌وگو کرد.

این اظهارات جانسون با انتقاد شدید رسانه‌های انگلیسی و نیز بنیاد تامسون رویترز که زاغری در آن کار می‌کرده است، روبرو شد.

خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه انگلیس روز سه‌شنبه در تماسی تلفنی با همتای ایرانی خود در مورد نازنین زاغری گفت‌وگو کرد.
همچنین جانسون در این گفت‌وگوی تلفنی بار دیگر نگرانی خود را از وضعیت زاغری بیان کرد و خواستار دستیابی به یک راه‌حل مناسب شد.

رسانه‌های انگلیسی مدعی شده بودند که این اظهارات جانسون دلیل موجهی را برای افزایش اتهامات علیه زاغری در ایران در اختیار قوه قضاییه این کشور قرار داده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *