اعتراض کره‌ شمالی به سفر ترامپ به سئول + اعتصاب در کاتالونیا حمل و نقل را مختل کرد – آخرین اخبار و اطلاعات

خبرگزاری ایسنا: کره‌شمالی امروز (چهارشنبه) سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به کره‌جنوبی را مورد انتقاد قرار داده و گفت که این اقدام تنش‌های تحریک‌آمیز در شبه جزیره کره و خطر وقوع یک جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد
خبرگزاری ایسنا: کره‌شمالی امروز (چهارشنبه) سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به کره‌جنوبی را مورد انتقاد قرار داده و گفت که این اقدام تنش‌های تحریک‌آمیز در شبه جزیره کره و خطر وقوع یک جنگ هسته‌ای را افزایش می‌دهد.
روزنامه رودونگ سینمون در مطلبی نوشت: ترامپ در حالی به کره‌جنوبی سفر کرده است که به دنبال تقویب تهدیدهای نظامی علیه ماست و قصد دارد آتش یک جنگ هسته‌ای را روشن کند. مشکل اینجاست که کره‌جنوبی کورکورانه در حال تبعیت از آمریکایی است که قصد دارد یک جنگ هسته‌ای به راه بیندازد.

با این حال رسانه رسمی کره‌شمالی هنوز درباره نشست رهبران آمریکا و کره‌جنوبی که سه‌شنبه در بحبوحه تهدیدهای موشکی و هسته‌ای پیونگ‌یانگ برگزار شد، موضع‌گیری نکرده است.

ترامپ سه‌شنبه برای سفر دو روزه وارد سئول شد که بخشی از تور آسیایی او به پنج کشور بود. رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری مشترک در روز سه‌شنبه لحن خود علیه کره‌شمالی را اندکی کاهش داده بود. او پیشتر با توصیف کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی به عنوان مردک راکتی او را مسخره کرده بود.    

ترامپ سه‌شنبه گفت “منطقی است که کره‌شمالی به پای میز مذاکره بیاید و توافقی کند که هم به نفع مردم کره‌شمالی باشد و هم به نفع جهان.” با این حال کره‌شمالی همواره تاکید کرده است که برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را به مذاکره نمی‌گذارد.

——————-
خبرگزاری ایسنا: همزمان با اعتصاب سراسری در کاتالونیا در واکنش به کنترل‌های بی‌سابقه اعمال شده در این منطقه توسط مقامات مرکزی اسپانیا معترضان جاده‌ها را مسدود و تردد قطارها را متوقف کردند
خبرگزاری ایسنا: همزمان با اعتصاب سراسری در کاتالونیا در واکنش به کنترل‌های بی‌سابقه اعمال شده در این منطقه توسط مقامات مرکزی اسپانیا معترضان جاده‌ها را مسدود و تردد قطارها را متوقف کردند.
پس از آنکه قانونگذاران منطقه‌ای کاتالونیا در تاریخ ۲۷ اکتبر اعلام استقلال این منطقه را تصویب کردند، مقامات اسپانیا کنترل مستقیم این منطقه را بر عهده گرفتند.

راخوی از کنترل‌های اعمال شده دولتش بر کاتالونیا در پی اقدام سیاستمداران جدایی طلب این منطقه برای اعلام یکجانبه استقلال دفاع کرد.

در همین حال ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا گفت: انتخابات ماه آتی در کاتالونیا باید دوران سیاسی جدیدی را در این منطقه ایجاد کند به طوری که شرایط این منطقه به حالت عادی بازگردد و احترام به قوانین اسپانیا در آن حفظ شود.

 سندیکای CSC ، پلتفورمی که متشکل از اتحادیه‌های کارگری حامی استقلال است درخواست برگزاری اعتصاب امروز (چهارشنبه) را با هدف طلب کردن حقوق کارگری درخواست کرده بودند.

این درخواست در یک شرایط سیاسی حساس مطرح شد و احزاب جدایی طلب و گروه‌های جامعه مدنی از کارگران خواستند تا به این اعتصاب برای اعتراض به زندانی کردن فعالان و مقامات سرنگون شده دولت کاتالونیا بپیوندند.
وی امروز در پارلمان گفت: امیدوارم این انتخابات دوران سیاسی جدید همزیستی را به وجود آورد به طوریکه در پی آن به قوانین اسپانیا احترام گذاشته شود و اقتصاد این کشور بهبود یابد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *