هشدار تیلرسون درباره نفوذ چین و روسیه در آمریکا + گازگرفتگی در مسجد در محله بابل – آخرین اخبار و اطلاعات

خبرگزاری فارس: «رکس تیلرسون» در سخنرانی در دانشگاه تگزاس آمریکا، چین را متهم کرده که با استفاده از توان اقتصادی خود در تلاش برای تبدیل کشورهای آمریکای لاتین به عنوان اقمار خود است
او مدعی شد که «چین در حال پیدا کردن جای پا در آمریکای لاتین است و با استفاده از تدابیر اقتصادی خود، درصدد تبدیل منطقه به عنوان اقمار خود است اما سوال اینجاست که این موضوع به چه قیمتی قرار است انجام شود؟».

خبرگزاری فارس: «رکس تیلرسون» در سخنرانی در دانشگاه تگزاس آمریکا، چین را متهم کرده که با استفاده از توان اقتصادی خود در تلاش برای تبدیل کشورهای آمریکای لاتین به عنوان اقمار خود است.
«رکس تیلرسون» پیش از این سفر، به سخنرانی در دانشگاه تگزاس درباره مواضع آمریکا در قبال آمریکای لاتین پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا به زودی در سفری دوره‌ای به 5 کشور آمریکای لاتین و منطقه کارائیب سفر می‌کند.

هشدار تیلرسون درباره اقدامات چین و روسیه در حالی صورت گرفته که بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین طی سالیان طولانی، بارها واشنگتن را به دلیل دخالت در امور داخلی‌شان و در پیش گرفتن سیاست‌های امپریالیستی و ساتعماری نکوهش کرده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با ابراز نگرانی از افزایش نقش آفرینی روسیه در امور کشورهای آمریکای لاتین به ویژه از راه فروش تسلیحات به منطقه افزود: «آمریکای لاتین به قدرت‌های امپریالیستی جدیدی نیاز ندارد».

——————-
خبرگزاری مهر: حادثه گازگرفتگی پنجشنبه شب در مسجد خراسان محله بابل سبب مسمومیت ۱۰ نفر شد که چهار نفر برای درمان به مراکز درمانی اعزام و شش نفر در محل درمان شدند
خبرگزاری مهر: حادثه گازگرفتگی پنجشنبه شب در مسجد خراسان محله بابل سبب مسمومیت ۱۰ نفر شد که چهار نفر برای درمان به مراکز درمانی اعزام و شش نفر در محل درمان شدند.
براساس اعلام سازمان اورژانس کشور، در این حادثه طاهره هدایت پور، فاطمه سلطان تبار در بیمارستان شهید بهشتی تحت درمان هستند و گلین کاشانی در بیمارستان یحیی نژاد تحت مداوا قرار گرفتندو  نازنین فاطمه ملک تبار، علی اکبر خانپور، منور علیزاده، یعقوب نظری، علی حبیبیان، سلیمه رمضان پور و خاتون حسن نیا از دیگر افرادی هستند که در محل درمان شدند.

مسمومیت با گاز مونوکسید کربن علت بروز این حادثه اعلام شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *