آمریکا 10 شخص و یک شرکت ایرانی را به بهانه حملات سایبری تحریم کرد – دیجیاتو + اعتراف ائتلاف معارضان سوریه به شکست در غوطه – آخرین اخبار و اطلاعات

وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً 10 شخص و 1 شرکت ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرده
وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً 10 شخص و 1 شرکت ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرده. آمریکا مدعی شده که این اشخاص در حملات سایبری به دانشگاه های این کشور و کشورهای دیگر، و نیز یک شرکت فعال در حوزه رسانه نقش داشته اند. مقامات کشورمان هم ضمن محکوم کردن این اقدام، حرکت آمریکا را تلاشی برای جلوگیری از رشد علمی مردم ایران خوانده اند و می گویند که آمریکا از این ترفند خود سودی نخواهد برد.

مرکز امنیت سایبری انگلیس، موسسه مبنا را عامل حمله سایبری به دانشگاه های انگلیس دانسته و از اقدام آمریکا حمایت کرده است. وزارت دارایی همچنین مدعی شده که موسسه مبنا سیستم های کامپیوتری 144 دانشگاه آمریکا و 176 دانشگاه دیگر در 21 کشور جهان را هک کرده است.

این تحریم ها به بهانه انجام اقدامات مخرب در فضای مجازی و حملات سایبری اعمال شده است. در لیست افراد تحریم شده، نام های گوناگونی به چشم می خورد که یکی از آنها بهزاد مصری است؛ کسی که قبلاً هم به خاطر حمله به شبکه HBO تحریم شده بود.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، اقدام اخیر آمریکا را تحریک آمیز و غیرقانونی دانسته و می گوید نشانه بازر دیگری از خصومت و دشمنی ذاتی هیئت حاکمه آمریکا با ملت ایران است.

——————-

خبرگزاری فارس: با آزادسازی بیش از 90 درصد منطقه غوطه شرقی از اشغال تروریست‌ها از سوی ارتش سوریه، گروه موسوم به «ائتلاف معارضان سوریه» این عملیات را پایان یافته قلمداد کرد
«ولادیمیر زلاتوخین» سخنگوی مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس سوریه امروز شنبه اعلام کرد، بیش از 105 هزار غیرنظامی از زمان آغاز آتش‌بس انسانی در غوطه شرقی دمشق، این منطقه را ترک کرده‌اند.

به گزارش شبکه الحدث، این گروه، در ادامه گروهک‌های «جیش‌الاسلام» و «فیلق الرحمن» را مسئول شکست در غوطه شرقی دانست.

شب گذشته (شنبه) گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد که دولت سوریه کنترل بیش از 90 درصد از منطقه غوطه شرقی را در اختیار گرفته است.

خبرگزاری فارس: با آزادسازی بیش از 90 درصد منطقه غوطه شرقی از اشغال تروریست‌ها از سوی ارتش سوریه، گروه موسوم به «ائتلاف معارضان سوریه» این عملیات را پایان یافته قلمداد کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *